Nezneužívajme v predvolebnom boji osud Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

A už vôbec nie v Piešťanoch. Utorok 23. októbra 2018 vytiahol do predvolebného boja proti mne regionálny týždenník Piešťanský týždeň. Na spôsob akým to v článku „Do boja o primátorské kreslo sa zapojil i priaznivec extrémizmu“ spravil  musím reagovať. Článok zatiaľ nevyšiel v elektronickej podobe.

Všetci si asi spomenieme na pohnuté dni konca februára. V čase, keď Milan Mazurek stál pred súdom za kritiku výstavby bytov pre neprispôsobivých spoluobčanov boli už Ján a Martina mŕtvi. Len sme to ešte nevedeli. A tak sa stalo, že správa o odsúdení Milana Mazureka (link na slová, za ktoré bol odsúdený…), vražde Jána a Martiny a policajného zásahu u Tibora Rostasa sa dostala k občanom v jednej chvíli (link s informáciami o zásahu…).
Niekto vyrobil aj obrázok so všetkými tromi udalosťami ja som ho niekde postol aj so svojím kommentom.

Potom boli ohlasy na to, že by som nemal svoj boj za slobodu slova stavať na vražde dvoch mladých ľudí, že tá vražda je iný level ako pokuta alebo mierenie zbraňou bez výstrelu. Po pár hodinách, možno deň, dva, viac, už neviem, som ten argument uznal. Z tých pár miest, kde ten obrázok s mojím komentárom bol som to stiahol. To je to, čo autor článku v Piešťanskom týždni označuje ako „názorový kotrmelec“ a „prezlečenie kabátu“.

Obrázok s mojim komentárom sa medzitým dostal na známy blog Jána Benčíka. Tam po konzultácii pôvodný obrázok ostal s tým, že k nemu pribudlo vysvetlenie. Pán Benčík sa po celý čas komunikácie choval korektne a profesionálne, naozaj nemám mu čo v tejto súvislosti vytknúť.

To vysvetlenie je tiež z februára, maximálne z prvých marcových dní. Pôvodné obrázky od mne neznámeho autora, čo sa šírili bez môjho pričinenia a komentáru časom zanikli pod množstvom príspevkov, ktorými sa v tom čase sociálne siete plnili. Možno sú ešte niekde v zabudnutí.

Čo vytýkam Piešťanskému týždňu? Ak vedel dať celú stranu o mne, prečo tam nedal celý text vysvetlenia, ktoré bez problémov zverejnil Ján Benčík?

Prečo je v článku text z nejakej FB stránky „hlásiacej sa k ĽSNS“, pri ktorom je úplne jasné z toho komentáru nad obrázkom, že ja nemôžem s takým statusom súhlasiť?

Prečo sa vec s ktorou zjavne nesúhlasím dostala do článku o mne v čase predvolebnej kampane, ešte uvedená podnadpisom „Kuciak zločinec, Mazurek hrdina?“ Povedal, či napísal som ja niekedy niečo čo i len kritické na Jána Kuciaka? Ja som o ňom až do zverejnenia jeho vraždy nič nevedel.

V jednej chvíli sa autor článku dostal úplne mimo.

Ďalej v ospravedlňovaní konštatuje, že mieriť zbraňou na ženu s dieťaťom tak, ako to predviedol autor konšpiračného webu Tibor Rostas, za čo si vyslúžil pozornosť Národnej kriminálnej agentúry, mu nepríde správne…!

Tak Tibor Rostas je podľa Piešťanského týždňa autor konšpiračného webu, ktorý mieril na svoju ženu a dieťa zbraňou, za čo si vyslúžil záujem Národnej kriminálnej agentúry – toto už nie je ani konšpirácia, toto je do neba volajúca volovina (link s informáciami o udalosti…) a už vôbec som nič také nikdy nenapísal ja !

Záverom ešte k tej fotokoláži, ktorá obletela svet po prekvapujúcej porážke nemeckého tímu, kde majú ruky na hlave nemeckí vojaci a aj nemeckí fotbalisti. Keby sa takáto fotka objavila na mojej oficiálnej stránke kandidáta, súhlasím, že tam nemá čo robiť. Ale o stránke, ktorá nedeklaruje žiaden súvis s kandidatúrou na primátora je napísať „na sociálnej sieti u kandidáta na piešťanského primátora“ dosť veľký faux paux. Navyše v čase majstrovstiev sveta vo fotbale som nekandidoval. A že ten obrázok by riešili nejakí nemeckí turisti…

Myslím, že každý, kto dokáže tú spleť poloprávd dočítať do konca si z článku odnesie len jedno. Autor článku bez ohľadu na novinársku česť a obyčajnú ľudskú slušnosť chce ublížiť mojej kandidatúre. Prečo nerobil o mne článok formou rozhovoru, kde by sa na tieto veci spýtal?

V závere je možné vycítiť, čím som si túto priazeň zaslúžil.

„Je až zarážajúce, že človek z prostredia extrémistickej scény sa chce stať prvým mužom mesta, ktoré patrí k najmultikulturálnejším na Slovensku“.

To aj ale drzosť, že si vôbec dovolím kandidovať a ešte väčšia drzosť je ma potom voliť a to navyše v jednom z najmultikulturálnejších miest na Slovensku. Buďme drzí priatelia 🙂

One Reply to “Nezneužívajme v predvolebnom boji osud Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.”

  1. […] Napriek tomu Piešťanský týždeň začal proti mne mediálny útok. Na ten som odpovedal v rámci svojich skromných možností na svojej web a FB stránke v článku „Nezneužívajme v predvolebnom boji osud Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej“. […]

Pridaj komentár